İade Şartları


Mesafeli satış sözleşmesinde cayma hakkının kullanılabileceği durumlar belirtilmiştir:

7. SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜN/LER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Buna ilaveten ALICI aşağıdaki sözleşmelerde de cayma hakkını kullanamaz.

a) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri.

b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

d) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

e) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler.

f) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

İade işlemi Kayıtlı Kullanıcı ve Misafir Kullanıcı açısından farklılık göstermektedir. Misafir Kullanıcı olarak alışveriş yapan müşterilerimiz İletişim menüsünden iade taleplerini bize bildirebilirler.

Kayıtlı Kullanıcı İade Aşamaları

Öncelikle, sırasıyla Yayınlar > Müşteri Paneli > Siparişlerim yolu izlenerek iade işleminin yapılacak olduğu sipariş seçilir.

Yukarıda okla görsterilmiş olan alana tıklanılarak sipariş detayları açılır

Sipariş Detaylarında yer alan ürüne ilişkin "Ürün İade" butonuna basılarak, iade işlemleri sayfasına ulaşılır. İlgili sayfa doldurularak iade süreci başlatılmış olur. Yapmış olduğunuz iade taleplerini Müşteri Menüsünde yer alan "İade Taleplerim" sayfası aracılığı ile takip edebilirsiniz.